Error 522 Ray ID: 4dad9601de2ba7e6 • 2019-05-22 08:58:32 UTC

Connection timed out

You

Browser

Working
Istanbul

Cloudflare

Working
www.kafascript.com

Host

Error

What happened?

The initial connection between Cloudflare's network and the origin web server timed out. As a result, the web page can not be displayed.

What can I do?

If you're a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you're the owner of this website:

Contact your hosting provider letting them know your web server is not completing requests. An Error 522 means that the request was able to connect to your web server, but that the request didn't finish. The most likely cause is that something on your server is hogging resources. Additional troubleshooting information here.

1 Alınan Kredi iptal edilirse ilave para öder miyim? | Kredi Notu

Kredi Notu Nasıl Yükselir?

Kredi Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Dolar Neden Yükseliyor ?

Senet ile para bulmak mümkün mü?

Alınan Kredi iptal edilirse ilave para öder miyim?

Gündem, İhtiyaç Kredisi 21 Haziran, 00:05'de eklendi

Çekilen kredilerin nasıl iptal edileceği sorusu en çok merak edilen konulardan bir tanesidir. Hayatımızda bankalar olduğu sürece de bu ve buna benzer sorular sorgulanmaya devam edecektir. Kredi, her an herkesin ihtiyacı olabilecek nakiti, kullanıcılarına sunmaktadır. Herkes hayatını sürdürebilmek için paraya ihtiyaç duyuyor. İhtiyaç duyulan para küçük miktarlarda da olabilmektedir, büyük miktarlarda da…

Kişiler, çeşitli sebeplerle krediye ihtiyaç duyarlar. Bu ihtiyaçlardan bazıları yeni bir araba almak olabilmektedir, eşyaları değiştirme gayesi olabilmektedir, çocuğunuzun eğitiminde harcama amacınız olabilmektedir… örnekler tabi ki çoğaltılabilmektedir. Ancak, paraya çok ihtiyacımız varken hiç beklemediğimiz bir anda tahmin bile edemediğimiz bir para tarafımıza geliyor. Haliyle, krediye olan ihtiyacımız da ortadan kalkmaktadır.

Bazı zamanlarda SMS ve online kredi başvurusunda bulunuruz. Bu işlemin nasıl yapıldığına diğer yazılarımızda geniş olarak yer vermiştik. Buna karşılık, başvurumuzun hemen ardından ön onay aldığımıza bir bilgilendirme mesajı tarafımıza gönderilmektedir. Mesajda, ön onayı alınmış kredinizin tarafınıza ödenebilmesi için şubeye uğramanız gerektiği bilgisi verilmektedir. Aslında en kolay kredi başvurusunun yapıldığı hatta yapılan başvurunun en kolay da iptal edildiği yol budur. Çünkü, kredinin ödemesi müşteriye henüz yapılmamış, istenirse yapılabilir anlamındadır. Burada herhangi zorluk görünmemektedir.

Ancak; krediniz hesabınıza geçti, dosya masrafı ve hayat sigortası için ödemenizi yaptınız. Sebebi her ne olursa olsun krediye ihtiyacınız kalmadı ve bu krediyi kullanmak istemiyorsunuz. Bu durumda ne yapabilirsiniz? Burada karşımıza iki tane yol çıkmaktadır.

Kredi iptali konusunda diyelim ki; krediyi çektiniz ve aynı gün iptalini yapmak istiyorsunuz. Bu talebinizi bankanın müşteri temsilcisine iletmeniz yeterlidir. Kredinizi kolaylıkla iptal edebileceksiniz. Bu durumda herhangi ücret ödemez, ek ödeme yapmazsınız. Yani mali açıdan size herhangi zararı olmayacaktır. Aynı gün kredi iptallerinde müşterinin herhangi zararı olmamaktadır. Ancak; 5-10 gün sonra iptal yapılmak istendiğinde, işiniz biraz daha zorlaşacaktır. Çünkü; her geçen gün krediniz için belli bir faiz işleyecektir. Hayat sigortasının kullanılmayan kısmı iptal edilmektedir. Ayrıca, kredinin dosya masrafı müşteriye geri ödenemez. İlla ki krediyi kapatmak istemeniz durumunda işleyen faiz tutarı tarafınızdan tahsil edilecektir. Üzgünüz ki, dosya masrafının geri dönüşü bu noktada olmamaktadır. Dosya açık olduğundan dolayı bu ücret geri alınamamaktadır. Aynı gün kapatılacak krediler, iptal edilerek kapatılabilir ancak üzerinden gün geçmiş krediler iptal yolu ile kapatılamamaktadır.

İşin özü, kredi çekme konusunda iyi düşünmek gerekmektedir. Ödeme planı, krediyi alıp almamak sizi çok etkilememelidir. Vazgeçme halinde kayıp ve kazançlarınızı bilerek kredi sözleşmesini imzalamalısınız

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.