Error 522 Ray ID: 4dad79274df6a798 • 2019-05-22 08:38:51 UTC

Connection timed out

You

Browser

Working
Istanbul

Cloudflare

Working
www.kafascript.com

Host

Error

What happened?

The initial connection between Cloudflare's network and the origin web server timed out. As a result, the web page can not be displayed.

What can I do?

If you're a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you're the owner of this website:

Contact your hosting provider letting them know your web server is not completing requests. An Error 522 means that the request was able to connect to your web server, but that the request didn't finish. The most likely cause is that something on your server is hogging resources. Additional troubleshooting information here.

1 Büyükanneye ne kadar ödenecek? | Kredi Notu

Kredi Notu Nasıl Yükselir?

Kredi Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Dolar Neden Yükseliyor ?

Senet ile para bulmak mümkün mü?

Büyükanneye ne kadar ödenecek?

Gündem, torun bakma parası başvurusu 2 Mart, 09:28'de eklendi

Son günlerin en çok konuşulan haberlerinden olan büyükanneye nasıl ve ne kadar ödeme yapılacağı çok tartışılıyor.

Büyükannenin emekli olup olmamasının önem taşımadığı projede önemli olan ilk kriter, büyükanne bakımının kabul edilip edilmemesi. Diğer bir husus ise, büyükannenin bu bakımı kabul edip etmemesi. Büyükanne bakımı için bir komisyon tayin ediliyor ve çocuğa bakıp bakmama hususuna bu komisyon karar veriyor.

Kulağa çok güzel gelen bu projenin de şartları var: ilk şart, annenin asgari ücretin 2 katından fazla maaş almıyor olması. Yani annenin maaşı 2800 TL yi geçmemeli, bilgi olarak verelim, babanın maaşının bu konuda hiçbir önemi yok. Amaç, hem annenin iş hayatına devamını sağlamak hem de çocuğun aile içinde yetişmesini teşvik etmek.

Bu projede yapılacak ödeme tutarı, asgari ücretin %30 ‘u gibi düşünülmektedir, bu rakam da yaklaşık olarak 420 TL civarındadır.

Büyükannenin 65 yaşını geçmemiş olması gerekmektedir. Ancak sayın bakanımız Müezzinoğlu tek kriterin yaş olmayacağı bilgisini verdi.

Proje finansmanının %50 sinin bakanlığa ait olduğu belirtilirken, kalan kısmının finansmanının pilot illerdeki oda ve sendikalar tarafından karşılanacağı da belirtildi. Büyükanne, aile ile ister aynı evde ister ayrı evde yaşasın, başvuruyu etkilemeyeceği bilgisi edinildi.

Projeye pilot iller İstanbul ve Bursa olarak kesinleşmişti, ancak, Kayseri ve Denizli ‘nin de ilave edilmesi bekleniyor.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.