Error 522 Ray ID: 4dadbfe6eec9a80a • 2019-05-22 09:27:08 UTC

Connection timed out

You

Browser

Working
Istanbul

Cloudflare

Working
www.kafascript.com

Host

Error

What happened?

The initial connection between Cloudflare's network and the origin web server timed out. As a result, the web page can not be displayed.

What can I do?

If you're a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you're the owner of this website:

Contact your hosting provider letting them know your web server is not completing requests. An Error 522 means that the request was able to connect to your web server, but that the request didn't finish. The most likely cause is that something on your server is hogging resources. Additional troubleshooting information here.

1 E Haciz Nedir ? Nasıl Kaldırılır? Haciz Blokesi Nedir? | Kredi Notu

Kredi Notu Nasıl Yükselir?

Kredi Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Dolar Neden Yükseliyor ?

Senet ile para bulmak mümkün mü?

E Haciz Nedir ? Nasıl Kaldırılır? Haciz Blokesi Nedir?

Gündem 31 Ekim, 08:09'de eklendi

Kamu kurum ve kuruluşları, ilerleyen teknoloji sayesinde tüm iş ve işlemlerini internet üzerinden yapmaktadır. E-haciz uygulaması da bu işlemlerden biri olup, sistem tarafından konulup kaldırılabilmekte ve vatandaş olarak bizler de bunu yine sistem üzerinden öğrenebilmekteyiz. Devlet, bu sistemle borçlu bireylere ait hesaplar üzerine haciz uygulamasında bulunabilmektedir.

E haciz uygulamasının en temel nedeni, kamu alacaklarının çok daha hızlı ve daha masrafsız olarak tahsil etme isteğidir. Posta ücreti, iş ve iş gücü kaybı, dosyalama gibi zaman alıcı işlemlerden bu uygulama ile uzaklaşılmıştır.

E haciz işlemi, gelir idaresi başkanlığı tarafından başlatılan bir işlemdir. Borçlu bireylerin hesapları üzerinde diledikleri gibi tasarruf etmelerini önleyen bir işlemdir. Çok kişi, e haciz uygulaması ile zaman zaman karşılaşabilir hatta hepsinin e haciz uygulanma sebepleri değişiklik göstermektedir.

E haciz uygulaması ile hesabınızdaki bakiye, borç tutarı kadar sistem tarafından blokeye alınmaktadır. Blokeye alınan paralar, belirli işlemlerin sonunda borçlunun borcundan tenzil edilmek suretiyle borçluya ait hesaptan alınarak borçtan düşülür. Bu süre içinde hesabınızda bulunan para üzerinde dilediğiniz tasarrufta bulunamaz, paranızı hesaptan alamazsınız. Hesabınız üzerinde rahatça tasarruf edebilmek için e hacizden kurtulmanız, borcunuzu ödemeniz gerekmektedir.

E hacizden kurtulmak sanıldığının aksine çok kolay bir işlemdir. O zamana kadar borcunuz hakkında herhangi bilginiz olmayabilir, ta ki bankaya gidip para çekmek isteyip de çekemeyinceye kadar… Bu durumda, bankadan haciz dosya numarasını öğrenip ilgili idareye borcunuzu ödemek ve blokenin kaldırılması amacıyla başvuruda bulunabilirsiniz. Ya da e haciz uygulaması kapsamında size tebliğ edilen borcu, tebliğ eden idareye karşı öderseniz yine borçtan ve borç blokesinden kurtulmuş olursunuz.

Eğer ki, borcunuzun bulunmadığı iddiasındaysanız, elinize ulaşan tebligat ile birlikte 1 haftalık süre içinde ilgili idareye başvurarak ödeme emrine itiraz edebilirsiniz.

Bu süreçlerin sonunda, borcunuzu öderseniz ya da ödeme emrine karşı borcunuzun olmadığına dair iddianızın doğruluğunu ispatlarsanız, hesabınıza işlenmiş olan haciz blokesi yine sistem tarafından kaldırılacaktır. Tutun ki borcunuzun tamamını ödemediniz ve taksitlendirme yaparak taksit vadelerinde ödeme yapacağınızı taahhüt ettiniz; bu durumda da hesabınızda bulunan e haciz blokesi kalkacaktır. Burada önemli bir ayrım var; vasıta ve gayrimenkullerde bulunan hacizleri taksitlendirme yoluyla blokelerden kaçınılamaz.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Devlet destekli sera kredisi

Devlet destekli sera kredisi

0
0
3 Aralık, 18:53
Paraf ile akaryakıt kampanyası…

Paraf ile akaryakıt kampanyası…

0
0
10 Ağustos, 13:19
TROY KART

TROY KART

0
0
10 Temmuz, 10:49