Error 522 Ray ID: 4cbb366b0eeba818 • 2019-04-22 23:00:43 UTC

Connection timed out

You

Browser

Working
Istanbul

Cloudflare

Working
www.kafascript.com

Host

Error

What happened?

The initial connection between Cloudflare's network and the origin web server timed out. As a result, the web page can not be displayed.

What can I do?

If you're a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you're the owner of this website:

Contact your hosting provider letting them know your web server is not completing requests. An Error 522 means that the request was able to connect to your web server, but that the request didn't finish. The most likely cause is that something on your server is hogging resources. Additional troubleshooting information here.

1 Ek Hesap Nedir? Ek Hesap Nasıl Kullanılır? | Kredi Notu

Kredi Notu Nasıl Yükselir?

Kredi Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Dolar Neden Yükseliyor ?

Senet ile para bulmak mümkün mü?

Ek Hesap Nedir? Ek Hesap Nasıl Kullanılır?

Garanti Bankası, İş Bankası, Vakıfbank 2 Mart, 06:25'de eklendi

Ek hesap, bankada mevcut olan vadesiz TL hesabımıza tanımlanan alt hesap türüdür. Hesabımızda para olmasa bile nakit çekim yapabileceğimiz bir kredidir. Ek hesabınızdan çekebileceğiniz belirli bir limit vardır, limitin artmasını ya da azalmasını istiyorsak bankamız ile görüşmeliyiz.

Harcamalar, ödemeler, acil gereklilikler yaşadığımız dönemlerde kullanabileceğimiz ek hesapların ;

Dilediğiniz her saat para çekme, para çekerken herhangi masraf ve sigorta kesintisinin olmaması, düşük faiz oranı ile parayı kullanma, parayı kullandığınız gün kadar faiz ödeme gibi çok değerli avantajları bulunmaktadır. Ek hesaplarda son ödeme tarihi bulunmamaktadır, bireysel ek hesaplarda her ayın belirli bir günü, ticari ek hesaplarda her üç ay sonunda kullanılan anaparanın faizini yatırmanız yeterlidir. Bunların dışında, ek hesabınıza istediğiniz zamanlarda yatırdığınız para otomatik olarak ek hesabınıza olan borç tutarından düşülür ve faiz ödemeniz kullanmaya devam ettiğiniz anapara üzerinden işlemeye devam eder. Ek hesap borcunun ya da faizinin tahsilatının gecikmesi de kredi değerlilik notumuzu etkilediğinden, ödemelerinin gecikmemesi oldukça önemlidir.

Ek hesap limiti, bankaların kendi mevzuatlarınca değişiklik göstermektedir. Eğer ki bankanın size tahsis ettiği ek hesap limiti yetersiz geliyorsa, gelir belgeniz ile birlikte bankaya giderek, ek hesap limitinizin artırılmasını talep edebilirsiniz. Ek hesap limitinizin artırılması hususunda geliriniz çok etkili olmasına rağmen kredi notunuz da çok etkilidir. Kredi notunuz yüksek ise, bire bir geliriniz kadar ek hesap sahibi olabilirsiniz. Bankanın size tahsis ettiği ek hesap limiti, gereksinimlerinizden fazla ise, banka ile görüşerek limitinizin düşürülmesini talep edebilirsiniz; burada, hiçbir belgeye ihtiyaç duyulmamaktadır.

Ek hesabı nerelerde kullanabiliriz? Sorusuna verebileceğimiz birkaç cevaba göz atalım:

  • Günü gelen kredi taksitimizi nakit ödeme yapamıyorsak ek hesabımızdan ödeyerek beklediğimiz para gelene kadar kredi hesabımızın gecikmeye düşmemesinde kullanabiliriz. Böylelikle ek hesaptan kullandığımız limit için biraz faiz ödemeye katlanarak kredi notumuzu olumsuz etkilenmemiş olacağız.
  • Günü gelen kredi kartımızın ödemesinin gecikmemesi adına ek hesaptan nakit kullanabiliriz.
  • Hesabımızda otomatik ödenmesini istediğimiz fatura talimatları için para yatırmamışsak, ek hesaptan ödenecek ve faturamız gecikmemiş olacaktır.
  • En önemlisi de, acil nakde ihtiyaç duyduğumuzda, günün her saatinde istediğimiz kadar nakdi istediğimiz ATM den çekebiliyor olmak da en büyük avantaj bence.
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.