Error 522 Ray ID: 4ca7d4222eb9a830 • 2019-04-20 14:33:08 UTC

Connection timed out

You

Browser

Working
Istanbul

Cloudflare

Working
www.kafascript.com

Host

Error

What happened?

The initial connection between Cloudflare's network and the origin web server timed out. As a result, the web page can not be displayed.

What can I do?

If you're a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you're the owner of this website:

Contact your hosting provider letting them know your web server is not completing requests. An Error 522 means that the request was able to connect to your web server, but that the request didn't finish. The most likely cause is that something on your server is hogging resources. Additional troubleshooting information here.

1 Emekliler Ne Kadar Kredi Alabilir ? | Kredi Notu

Kredi Notu Nasıl Yükselir?

Kredi Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Dolar Neden Yükseliyor ?

Senet ile para bulmak mümkün mü?

Emekliler Ne Kadar Kredi Alabilir ?

Emekli, İhtiyaç Kredisi 21 Mart, 06:21'de eklendi

Emeklilik dinlencelerini rahat rahat geçirmek isteyen kişiler, toplumda bu saatten sonra kendi yağında kavrulmak isteyen kesimdir. İhtiyaçları olur, bu ihtiyaçları için kredi kullanırlar, kredilerini öderler, yeni ihtiyaçları olunca tekrar bankalara başvuruda bulunurlar. Emekliler için her banka kendi ölçülerinde emeklilere yönelik güncel kampanyalar düzenlemektedirler.  Bu hizmetler bankadan bankaya farklılık gösteriyor gibi görünse de, her bankada hemen hemen aynı sayılır.

 

Emekliler, tabi ki bütçeleri doğrultusunda konut kredisi, ihtiyaç kredisi ya da taşıt kredisi kullanabilirler; ancak, bunlar belirli şartlar çerçevesinde gerçekleşmektedir. Bankalar her emeklinin kredi talebini olumlu değerlendirmezler, olumsuz yanıt verdikleri başvurular da mevcuttur. Emekli kişilerin, aylık düzenli maaşları, oturdukları evin mülkiyeti ya da aylık ne kadar kira gideri olduğu, varsa başka ödemeleri de dikkate alınmaktadır. Her bankanın değerlendirme yaparken kendi kuralları, mevzuatları mevcuttur ve bu sınırlarda kredileri değerlendirirler. Başvurulan kredi miktarını, olumlu ya da olumsuz olmasını bu kıstaslar belirlerken, kişilerin geçmiş dönemlerde yapmış oldukları ödemeler de çok büyük paya sahiptir.

Her bankanın emeklilere vereceği kredi tutarı elbette farklılıklar göstermektedir. Yukarıda saydığımız giderler yokmuşçasına düşünürsek, bazı bankalar emekli maaşının üçte biri kadar bazı bankalar emekli maaşının yarısı kadar ya da bazıları ise üçte ikisine kadar kredi verebilmektedirler.

Kredi miktarına etki eden yan sebepler de mevcuttur. Mesela emekli kişinin başka belgelenebilir gelirinin olup olmaması miktarı etkiler ya da eşinin de emekli olması ya da hala çalışıyor olması kredinin durumunu ve miktarını illa ki değiştirecektir. Bunun yanında aynı evi paylaştıkları kişilerin gelirleri büyük öenm taşımaktadır.

Tavsiye edebileceğimiz şey; emekli kişilerin bankaların kredi faiz oranlarını iyi değerlendirmeleridir. Unutmayın ki, uzun yıllardır çalışmakta olduğunuz banka, sizi diğer bankalardan daha iyi tanımaktadır. Kredi başvurularınızda öncelikle uzun zamandır çalışmakta olduğunuz bankaları tercih etmeniz yararınıza olacakır. Kredi başvurusu yapmadan önce ihtiyacınız olan rakamı da iyi analiz etmelisiniz. Gereğinden fazla olarak yaptığınız başvuru, size olumsuz yanıt olarak dönebilmektedir. Ayrıca, maaş almakta olduğunuz bankanın sunduğu avantajlar, illa ki diğer bankaların avantajlarından farklı olacaktır.

 

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Kredi Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Kredi Borcu Ödenmezse Ne Olur?

0
0
14 Mart, 21:21
Erken emeklilik fırsatı

Erken emeklilik fırsatı

0
0
10 Şubat, 21:09
Tüketici Kredilerinde Cayma Hakkı

Tüketici Kredilerinde Cayma Hakkı

0
0
24 Haziran, 00:35