Error 522 Ray ID: 4ca8096dbf3ca800 • 2019-04-20 15:09:31 UTC

Connection timed out

You

Browser

Working
Istanbul

Cloudflare

Working
www.kafascript.com

Host

Error

What happened?

The initial connection between Cloudflare's network and the origin web server timed out. As a result, the web page can not be displayed.

What can I do?

If you're a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you're the owner of this website:

Contact your hosting provider letting them know your web server is not completing requests. An Error 522 means that the request was able to connect to your web server, but that the request didn't finish. The most likely cause is that something on your server is hogging resources. Additional troubleshooting information here.

1 Findeks Nedir ? Findeks risk raporu Nedir ? | Kredi Notu

Kredi Notu Nasıl Yükselir?

Kredi Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Dolar Neden Yükseliyor ?

Senet ile para bulmak mümkün mü?

Findeks Nedir ? Findeks risk raporu Nedir ?

Kredi Notu 5 Ocak, 06:47'de eklendi

Hemen hemen her yerde karşımıza çıkan, sürekli duyduğumuz ve anlam veremediğimiz bu findeks de nedir? Ne işe yarar? Nerede kullanılır? İşimize yarar bir şey mi?

Ülkemizde elinde kredi kartı olmayan insan sayısı neredeyse parmakla gösterilecek kadar azdır. Hemen hemen herkesin en az 2 ya da 3 adet kredi kartı mevcutken, kredi kartı olmayan kişilerin büyük çoğunluğunun kredi notu ya kart alamayacak kadar düşüktür ya da kendisine bankalar tarafından kart verilmemektedir.

Daha önceki yazılarımızda da değindiğimiz gibi bankalar açısından kişilerin en büyük ödevi kullanmış oldukları kredileri düzenli ödemektir. Bankalar, kişilerle ilişkilerini sürdürüp sürdürmeme konusunda karar verirken öncelikle kişilerin ödeme performanslarına bakarak karar verirler. Kişilerin farklı bankalardan kullandıkları farklı türlerde kredilerin ödeme durumları istatistiki olarak bir ortalama hesabına dahil edilir ve Merkez Bankası sistemine gönderilir. Merkez Bankası’nın bu sisteminden tüm bankalar aynı müşterinin diğer bankalardaki ödeme performanslarına bakarak kredi ilişkisine girip girmeme konusunda karar verirler.

Ülkemizde yakın geçmişe sahip olan findeks sözcüğü, halk arasında çok yeni yaygınlaşmaya başlamıştır. Kredi Kayıt Bürosu tarafından uygulanan findeks, kredi, kredi kartı, çek raporlaması, kişilerin her bankadaki risklerinin takibinin yapılabilmesi ve daha fazla konuda yol göstermektedir.

Sektörde yani bankalar arasında kişiliğinizin ne olduğunu nasıl bir ödeme performansına sahip olduğunuzu findeks ile kolayca takip edebilir, ödemelerinize yön vererek findeks notunuzu değiştirebilirsiniz. Gönlünüze göre düzensiz yaptığınız ödemelerinizle findeks notunuzu düşürürken düzenli yaptığınız her ödeme için kredi notunuzu sağlamlaştırır ve her düzenli ödemenizde puan sıralamasındaki yerinizi yukarılara taşıyabilirsiniz. Yani, bankaların size bakış açısını istediğiniz gibi değiştirmeniz yaptığınız ödemelerle sizin elinizde. Kısacası bankalar için kişiler kendi notlarını kendileri oluşturmaktadırlar. Özetle, findeks notunuz hareketli olup size bağlı olarak sürekli değişkenlik göstermektedir.

Merak ettiğiniz konular hakkında yorumlar bölümüne yazarak sonraki yazılarımızda bizi yönlendirebilirsiniz.

Aranan Kelimeler : Findeks Nedir ? ,Findeks kredi notu kaç olmalı

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.