Error 522 Ray ID: 4ca8006bf922a7ca • 2019-04-20 15:03:22 UTC

Connection timed out

You

Browser

Working
Istanbul

Cloudflare

Working
www.kafascript.com

Host

Error

What happened?

The initial connection between Cloudflare's network and the origin web server timed out. As a result, the web page can not be displayed.

What can I do?

If you're a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you're the owner of this website:

Contact your hosting provider letting them know your web server is not completing requests. An Error 522 means that the request was able to connect to your web server, but that the request didn't finish. The most likely cause is that something on your server is hogging resources. Additional troubleshooting information here.

1 İnsanlar Neden Hisse Senedi Alırlar? | Kredi Notu

Kredi Notu Nasıl Yükselir?

Kredi Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Dolar Neden Yükseliyor ?

Senet ile para bulmak mümkün mü?

İnsanlar Neden Hisse Senedi Alırlar?

Hisse Senedi 24 Mayıs, 08:19'de eklendi

En popüler yatırım araçlarından birisidir hisse senetleri. Büyük sayılarda takipçileri, çok büyük yatırımcı kitlesi vardır, çok fazla da bu yatırım türünü öğrenmeye can atan kişi mevcuttur. İnsanlar, piyasa hareketlerini yorumlar, yükselen fiyatları takip ederler, şirketlerin mali tablolarını detayına kadar incelerler. Bunun tek nedeni ise yatırım yaparak para kazanmaktır. İzlenilen yol eğer doğru bir yol ise, hisse senedi elbette ki yatırımcısına en iyi getiriyi sağlayacaktır. İnsanlar, en temel sebep, para kazanmak için hisse senedine yatırım yaparlar.
Peki, hisse senedi alıp satarken nelere dikkat edilmelidir? Hisse senedi yatırımında gayet basit bir mantık işler ve kesinlikle kazançlı bir yatırım aracıdır. Her grup yatırımcıya uygun hisse senetleri mevcuttur. Az ya da çok para miktarı ile yatırıma başlayabilirsiniz. Altın ya da döviz gibi tek bir özellikte değil, çeşitli özelliklere de sahiptir. Spekülatif hareketleri yakaladığınızda çok kısa zamanda çok büyük getiriler elde edebilirsiniz. Alım satım işlemleri de günümüzde artık çok rahattır.
Hisse senedinin mantığı basittir dedik ama alım ya da satım için doğru noktanın tespiti çok önemlidir. İşe, hisse senedinin nasıl alınıp satıldığı ile başlamak çok doğrudur. Borsa mı ya da forex mi hangi piyasada işlem yapacağınıza öncelikle karar vermelisiniz ve nasıl bir yatırım yolu izleyeceğinizi belirlemelisiniz. Hisse senedinde alım satım noktanızı belirleyerek yalnızca elde etmeyi düşündüğünüz getiriye odaklanmamalı aynı zamanda sektörel gelişmelere, piyasa ekonomisine ve şirketlerin performanslarına göre yatırımlarınıza yön vermeli, ikinci planı hemen devreye sokabilmeli ve hızlı karar vermelisiniz. Hissenin geçmiş performansı, grafik yorumları ve indikatörler size fikir vermelidir.
Genel olarak bakarsak, hisse senedinde en büyük yatırımın, daha hisse almadan yapıldığını görüyoruz. Hangi hisse, alım zamanı, nasıl alırız, gelişen olaylara karşı piyasanın duyarlılığı gibi konularda öncelikle kendimizi geliştirmeliyiz. Attığımız adımlar ne kadar doğru ise, yatırımlarımız da o kadar gerçekçi ve kar getirir türden olmaktadır.
En basit ve temel mantık şudur: hisseyi fiyatı düşükken alırız, fiyat yükseldiğinde satarız. Alım ile satım arasındaki olumlu fark ile kar etmiş olmaktayız.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Borsa Nedir?

Borsa Nedir?

0
0
5 Mayıs, 11:39