Error 522 Ray ID: 4dadcb087f0fa7c2 • 2019-05-22 09:34:44 UTC

Connection timed out

You

Browser

Working
Istanbul

Cloudflare

Working
www.kafascript.com

Host

Error

What happened?

The initial connection between Cloudflare's network and the origin web server timed out. As a result, the web page can not be displayed.

What can I do?

If you're a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you're the owner of this website:

Contact your hosting provider letting them know your web server is not completing requests. An Error 522 means that the request was able to connect to your web server, but that the request didn't finish. The most likely cause is that something on your server is hogging resources. Additional troubleshooting information here.

1 Karekodlu çek nedir ? Ne Zaman Çıkacak ? | Kredi Notu

Kredi Notu Nasıl Yükselir?

Kredi Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Dolar Neden Yükseliyor ?

Senet ile para bulmak mümkün mü?

Karekodlu çek nedir ? Ne Zaman Çıkacak ?

Karekodlu Çek 5 Ocak, 13:13'de eklendi

Kıymetli evrak hükümlerine tabi olan çek, güvenilirlik bakımından kullanıcılar arasında çok önemlidir. Çek dolandırıcılığı, çekin karşılıksız çıkması, çalıntı çek veya sahte çek kullanımı ticari hayatta çek kullanıcıları arasında kabus niteliğindedir. Çekteki vadenin beklenirken yaşanan anlar bazen korkuya dönüşebilmektedir. Bankaya gidilip tahsil için başvurulduğunda hesapta umulan paranın bulunmaması, çekin sahte çıkması vb durumlar çeki tahsil edecek kişi açısından büyük korkuya sebep olmaktadır.

Çekle ticaret yapan kullanıcılar açısından çekin daha güvenli hale getirilmesi gerekli bir durum olduğundan 2017 ocak ayından itibaren karekodlu çek uygulamasına geçilmiştir.

Peki nedir bu karekodlu çek?

Karekodlu çek özel bir çektir. Çekin üzerinde keşidecinin adı soyadı ya da ticari ünvanının, keşidecinin banka bilgisi şube ve hesap numarasının, çek numarasını içeren QR kodunun bulunduğu özel basımlı çektir.

Hepimizde bir akıllı cihaz mevcut. Bu akıllı cihazlarımıza yükleyeceğimiz findeks mobil uygulaması ile çekte bulunan QR kodunu okutarak çekin gerçek bir çek olup olmadığını öğrenebiliriz hatta çek keşidecisinin geçmiş çek performansı hakkında bilgi sahibi olabiliriz.

Karekodlu çek kullanabilmek için öncelikle findeks üyeliğimizin olması ve uygulamanın tablet ya da telefonumuzda yüklü olması  gerekiyor.  Üyeliğimizi oluşturduktan sonra bankamızdan karekodlu çek talep etmeliyiz.  İlerleyen yazılarımızda findeks üyeliği oluştuma ve findeksin mobil uygulamaları hakkında bilgilere değineceğiz.

Karekod uygulaması ile keşidecinin ibraz edilen ilk ve son çekleri, bu çeklerin tutarları, ne kadarlık süre içinde kaç tane ve ne tutarlarda çeklerinin yazıldığını, belirli süre içinde ödenmiş ve ödenmeyi bekleyen çekleri hakkında bilgileri kolaylıkla öğrenebiliriz.

Karekodlu çek, keşidecinin çek ödeme performansı hakkında bilgi verdiğinden karşılıksız çek alma olasılığını azaltır. Gerçekten böyle bir çekin var olup olmadığı öğrenilebileceğinden ticari hayattaki çek dolandırıcılığı faaliyetini kısar. Çok kısa sürede sorulan çek için güvenilir rapor sunar. Haliyle güvenli çek kullanımı piyasadaki pazarlık gücümüzü artırır, ticari itibarımızı sağlamlaştırır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Başlıklar: