Error 522 Ray ID: 4cbb2996ea12a7ee • 2019-04-22 22:51:57 UTC

Connection timed out

You

Browser

Working
Istanbul

Cloudflare

Working
www.kafascript.com

Host

Error

What happened?

The initial connection between Cloudflare's network and the origin web server timed out. As a result, the web page can not be displayed.

What can I do?

If you're a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you're the owner of this website:

Contact your hosting provider letting them know your web server is not completing requests. An Error 522 means that the request was able to connect to your web server, but that the request didn't finish. The most likely cause is that something on your server is hogging resources. Additional troubleshooting information here.

1 Kredi Notunuzu Yükseltmenin Yolları | Kredi Notu

Kredi Notu Nasıl Yükselir?

Kredi Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Dolar Neden Yükseliyor ?

Senet ile para bulmak mümkün mü?

Kredi Notunuzu Yükseltmenin Yolları

Kredi Notu 10 Temmuz, 10:43'de eklendi

Kredi notu, kredi notunun yükselmesi, yükselen kredi notunun yüksek seviyelerde korunması vb konular hem çok ilgi görmekte hem de sürekli araştırma konusu olmaktadır. Günümüzde herkesin krediye ihtiyacı oluyor. Yaşı kaç olursa olsun bir şekilde krediye ihtiyaç duyuyor ve kredi başvurusunda bulunuyoruz. Kimi başvurular onaylanıyor kimileri ise en baştan ret oluyor. Kredi notu, bu noktada işimizi kolaylaştıran en önemli aracımızdır. Kredi notumuz yüksek ise banka başvurumuzu alıyor, değerlendirme aşamasına geçiyor; ancak, kredi notumuz düşükse ya da kredi sicilimiz bozuksa başvurumuzu değerlendirmeye dahi almıyorlar.

Kredi Kayıt Bürosu tarafından tutulan kredi notunuzun hesaplanmasında bankalarla olan tüm ilişiğiniz hesaplamaya dahil edilmektedir. Borç durumunuz, borcunuzu ödeme düzeniniz, kullandığınız krediler, bu kredilerin limitleri, vb gibi durumlar hesaplamaya dahil edilmektedir. Kredi notu, sabit bir puan olmayıp ödemelerinize ve güncel borç bakiyenize göre sürekli hareketlilik göstermektedir. Kredi notunun, hesaplama sürekliliği vardır. Her hesaplama ile kredi alma ihtimalleriniz değişir. Yükselen kredi notu, kredi alma olasılığınızı artırırken düşen kredi notunuz sizi bu konuda pek memnun etmeyecektir.

Kredi notunu yükseltme hedefi, kredi notu düşük olup kredi çekmek isteyenler için çok önemli bir konudur. Kredi notunuzu yükseltme çalışmaları en başta zamana yayılmalıdır. Bu ay ödemelerimi çok düzenli gerçekleştirdim önümüzdeki ay kredi alayım derseniz yanılırsınız.

Bir anda yükselmeyen, zaman içinde artış gösteren kredi notunuzu yükseltebilmek için ilk yapmanız gereken şey vadesi geçen borçlarınızı ödemektir. Kredi, kredi kartı, fatura vb ödemeleriniz içinde gecikmiş ya da günü geçmiş borcunuz bulunmamalıdır. Bu borçlarınızı ödedikten sonra beklemelisiniz, bir sonraki ay ödenmesi gereken taksit ve faturalarınızı da gününü geçirmeden gerçekleştirmelisiniz. Bu konuda atacak olduğunuz doğru adımlar, sizin kredi notunuza en kısa sürede olumlu etki yapacaktır.

Geciken tüm borçlarınızı ödedikten sonra eğer bir kredi kartınız yoksa ilk olarak bir kredi kartı alın ve bu kartı düzenli kullanıp düzenli ödeyin yani her ay kart borcunu gününü geçirmeden ödeyin. O ay ödenmesi gereken dönem borcunuzu ödemeniz gerekmekte ancak mali olarak sıkıntıdaysanız alışkanlık olmaması şartıyla son ödeme tarihini aksatmadan asgari tutarını da ödeyebilirsiniz. Ama her ay değil istisna aylarda bu işlemi yapmalısınız. Yoksa kredi notunuz konusunda boşa çabalarsınız. Ve asla kredi kartınızın limitini dolu dolu kullanmayın. Yani 1.000-TL limitli kredi kartı limitinizin tamamını kullanmak zorundasınız diye bir şey yok, o ay yaptığınız kart harcamalarınızı mesela en fazla 700 –TL seviyesinde tutun.

Bir miktar tüketici kredisi çekmek, kredi notunuzun yükselmesi konusunda önce köstek sonra destek olacaktır. Yani, yeni kredi aldığınız ilk anda borçlanma seviyenizin yükselmesinden dolayı ilk zamanlar kredi notunuz düşecek, ancak, birkaç ay içinde ödemelerinizin düzenli olduğu sistemce anlaşıldıktan sonra kredi notunuz yavaş yavaş yükselecektir. Burada karşılaşacağınız tek problem, kredi notunuzun düşük olmasından dolayı, kredi talebiniz kaç para olursa olsun, banka bu krediyi vermek istemeyecektir. Ancak, bankaya sunacak olduğunuz, kefalet ya da nakit karşılık gibi teminatlarla krediyi kullanmanız mümkün olabilecektir.

Artık, ödemeleriniz düzenli gerçekleştikçe kredi notunuz zaman içinde yükselecektir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.