Error 522 Ray ID: 4dad83758fbda810 • 2019-05-22 08:45:52 UTC

Connection timed out

You

Browser

Working
Istanbul

Cloudflare

Working
www.kafascript.com

Host

Error

What happened?

The initial connection between Cloudflare's network and the origin web server timed out. As a result, the web page can not be displayed.

What can I do?

If you're a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you're the owner of this website:

Contact your hosting provider letting them know your web server is not completing requests. An Error 522 means that the request was able to connect to your web server, but that the request didn't finish. The most likely cause is that something on your server is hogging resources. Additional troubleshooting information here.

1 Kredilerde İşsizlik Sigortası | Kredi Notu

Kredi Notu Nasıl Yükselir?

Kredi Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Dolar Neden Yükseliyor ?

Senet ile para bulmak mümkün mü?

Kredilerde İşsizlik Sigortası

Gündem 24 Nisan, 08:56'de eklendi

Sıklıkla karşılaştığımız bir durum olan işsizlik, maalesef özel sektörde her alanda kendini göstermektedir. Yaşanan ekonomik şartlar altında, sigortalı bir işte çalışan kişilerin ne yazık ki iş garantisi bulunmamaktadır. Kişiler bir yandan işini kaybetme riskinin verdiği sıkıntıyı yaşamakta diğer yandan da bankadan kredi kullanmışsa eğer, bu krediyi sorun yaşamadan vaktinde ödeme kaygısı içine girmektedirler. Sürekli kredi kullanan kişiler genel olarak ekonomik durumu kredisiz bir şey sahip olmaya yetmeyen kişilerdir ve bu kişiler sürekli olarak ihtiyaçlarını kredi ile temin eder. Aynı şekilde kredi kartları da bizim gibi sabit geliri olan kişilerin vazgeçilmez güç kaynağıdır. Her şey yolunda giderken ödemelerimiz vaktinde ve düzenli yapılmaktayken, işsiz kaldığımız bir ayda bile bu ödemeler yığılarak bizi zor bir sürece sürükler. Aldığımız aracın aylık taksiti, çocuğun okul giderleri, elektrik su gibi ödemeler biz işsiz kalsak da düzenli olarak işlemeye devam eder. İşsiz kalma ihtimalimize karşılık kullanmış olduğumuz kredi için eğer ki işsizlik sigortası yaptırırsak, en azından kredi ödemelerimiz zamanında olur ve bizi yasal sürece sürüklemez. İşsizlik sigortasının buradaki amacı, kredinin kalan borcunun en azından yeni bir iş bulana kadar sigorta tarafından karşılanmasını sağlamaktır.

İşsizlik sigortası hem kredi hem de kredi kartı gibi ürünlere uygulanabilmektedir. İşsiz kalmanız halinde, ortaya çıkabilecek farklı ihtiyaçlarınıza göre, farklı ürünler tercih ederek işsizlik dönemini herhangi maddi sıkıntı içine girmeden rahatlıkla geçirmenizi ve aynı hayat standartlarınızı sürdürmenizi sağlar.

İstem dışı işsizlik durumunda, hastaneye yatılması, kaza ya da hastalık sonucunda çalışmayacak duruma gelinmesi ya da vefat hallerinde işsizlik sigortası devreye girmektedir.

Sigortalının bile isteye işsiz kalması, bile bile kendini ağır tehlikeye maruz bırakması, hamilelik sebebiyle çalışmaya ara verilmesi, Türkiye İş Kurumu tarafından işsizlik yardımından yararlanmanın uygun bulunmadığı hallerde kişi, işsizlik sigortası kapsamına alınmaz.

Sigortanızdan tazminat talebinde bulunabilmeniz için bir takım evraklar hazırlamalısınız. SGK dan ya da işvereninizden alacağınız işten ayrılma belgesi, İŞKUR dan işsizlik kurumuna kayıt olduğunuza dair belge, SGK hizmet dökümü, işveren imza sirküleri, kredi kartı ekstresi ya da kredi ödeme planı ve işsizlik beyan formu ile başvurunuzu yapabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.