Error 522 Ray ID: 4ca7b9a65e97a818 • 2019-04-20 14:15:03 UTC

Connection timed out

You

Browser

Working
Istanbul

Cloudflare

Working
www.kafascript.com

Host

Error

What happened?

The initial connection between Cloudflare's network and the origin web server timed out. As a result, the web page can not be displayed.

What can I do?

If you're a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you're the owner of this website:

Contact your hosting provider letting them know your web server is not completing requests. An Error 522 means that the request was able to connect to your web server, but that the request didn't finish. The most likely cause is that something on your server is hogging resources. Additional troubleshooting information here.

1 Kredili Mevduat Hesabı, Kurtaran Hesap ya da Ek Hesap Nedir? | Kredi Notu

Kredi Notu Nasıl Yükselir?

Kredi Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Dolar Neden Yükseliyor ?

Senet ile para bulmak mümkün mü?

Kredili Mevduat Hesabı, Kurtaran Hesap ya da Ek Hesap Nedir?

Uncategorized 17 Temmuz, 10:58'de eklendi

Bankaların müşterilerine sunduğu en güzel hizmetlerinden biri olan kredili mevduat hesabı, mevcut vadesiz Türk parası hesabınız altında çalışan bir çeşit kredi türüdür. sıklıkla müşteriler arasında pek bilinmemekle birlikte, kullandıkça rahatlığına çabuk alışılan bir hesaptır. Bankada mevcut olan vadesiz TL mevduat hesabınıza tanımlanan bir kredi limiti olup, paranız olmasa da hesabınızın kullanılmasını, bu hesaptan ödeme yapılabilmesini sağlayan bir sistemdir. Hesaplara tanımlanan bu kredi limiti sayesinde kişiler, tanımlanan limitleri dahilinde isterlerse nakit çekimi yapabilirler, isterlerse otomatik ödemelerini bu hesaptan gerçekleştirebilirler. Bir anda ortaya çıkan nakit ihtiyaçlarına en kolay ve en kısa çözümdür.

Kredili mevduat hesabı diğer ismi ile ek hesap, bir bireysel kredi türüdür. Bireysel kredi olması yanı sıra ticari müşteriler de bu hizmetten kolaylıkla faydalanabilmektedir. Her bankada farklı isimle anılan kredili mevduat hesabına sistem tarafından günlük faiz işletilmektedir. Hesap sahibi kullanmış olduğu anapara krediyi ödemese bile her ayın belirlemiş olduğu bir günü en azından faizini ödemek zorundadır. Bireysel ek hesaplarda aylık seçilebilen faiz tahsil günü, ticari hesaplarda farklıdır. Ticari hesaplarda yılda 4 kere, her üç aylık dönem sonunda faiz ödemesi yapılmaktadır.

Belirlenen tarihlerde faizini tahsil edemeyen hesaplar, gecikmeli hesaplar olarak adlandırılır ve bu gecikme devam ettiği sürece hesap sahibinin kredi notunu düşürür. Faiz hesabında ise kullandığınız para miktarı ve kullandığınız gün sayısı dikkate alınır. Para giriş çıkışının sürekli olduğu bu hesaplarda akşam bakiyesi ne kadar eksi ise, o gün o tutar üzerinden sistemce faiz hesabı yapılır.

Ek hesapların açılabilmesi için, kredi başvurularında izlenen usul takip edilmektedir. Yani kredi notunuz, kimliğiniz ve gelir belgeniz başvuru araçlarınızdır. Kredi notunuz düşükse eğer, diğer yazılarımızdan nasıl yükseleceğine dair bazı taktikleri kullanabilirsiniz. Denizbank, İş Bankası, Ziraat Bankası, Akbank, Garanti Bankası gibi birçok bankadan bu hizmeti alabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Vadeli kumbara hesabı nedir?

Vadeli kumbara hesabı nedir?

0
0
31 Ekim, 08:11
Hisse Senedi Çeşitleri

Hisse Senedi Çeşitleri

0
0
1 Ağustos, 12:56
AVEA İle Kredi Notu Öğrenme

AVEA İle Kredi Notu Öğrenme

0
0
25 Haziran, 14:46
İş Yeri Açma, İş Kurma Kredisi

İş Yeri Açma, İş Kurma Kredisi

0
0
23 Haziran, 00:34
Kredi Notu Neden Sıfır Olur

Kredi Notu Neden Sıfır Olur

0
0
5 Haziran, 08:02