Error 522 Ray ID: 4ca8171b8b79b061 • 2019-04-20 15:18:51 UTC

Connection timed out

You

Browser

Working
Istanbul

Cloudflare

Working
www.kafascript.com

Host

Error

What happened?

The initial connection between Cloudflare's network and the origin web server timed out. As a result, the web page can not be displayed.

What can I do?

If you're a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you're the owner of this website:

Contact your hosting provider letting them know your web server is not completing requests. An Error 522 means that the request was able to connect to your web server, but that the request didn't finish. The most likely cause is that something on your server is hogging resources. Additional troubleshooting information here.

1 Parmak izi sensörü olan kredi kartı kullanmak… | Kredi Notu

Kredi Notu Nasıl Yükselir?

Kredi Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Dolar Neden Yükseliyor ?

Senet ile para bulmak mümkün mü?

Parmak izi sensörü olan kredi kartı kullanmak…

Kredi kartı 15 Eylül, 07:44'de eklendi

Parmak izi uygulamasını daha önce hayatımıza ilk kasalar ve telefonlarla dahil etmişken, finans sektörü bu uygulamadan geri kalmayıp uygulamadaki sıraya kredi kartlarını aldı.

Uluslararası kuruluş Mastercard firması bu uygulamayı kredi kartlarında güvenlik amacıyla uygulamaya başlayacak. 2017 yılı sonu ya da 2018 yılı ortalarında uygulanmaya başlanacak olan parmak izi uygulaması ile kredi kartları ve banka kartlarında biyometrik parmak izi onayını zorunluluk haline getirmeyi planlıyor.

Unutulan ya da kolaylıkla tahmin edilebilen şifreler yerine güvenli bir uygulama olan parmak izleri, yine kredi kartı üzerinde bulunan bir alan ile aktif edilecek. Bu uygulama ile pos cihazlarındaki şifre tuşlama ya da şifresiz işlemlerde kullanılan imzalar da zaman içinde tarih olabilir.

Bu sistem ile kredi kartı kullanmak isteyen müşteriler, bankaya giderek parmak izlerini taratıp sisteme aktarılmasını sağlayacak. Müşterilerin parmak izleri, yine kartın üzerinde bulunan çipte saklanarak güvenlik sağlanacak. Uygulamada sisteme iki parmak tanımlatılması sağlanacak olup, bu iki parmak izinin de kart kullanıcısına ait olması gerekmektedir. Dolayısıyla kredi kartınızı başka kimsenin kullanmasına izin verememiş olmaktasınız. Kart üzerindeki çipin bu işlem için kullanılmasında yeterli olması sebebiyle, üye işyerlerinin ayrı bir masrafla yeni ekipman almalarına da gerek bulunmamakta olacaktır.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.