Error 522 Ray ID: 4cbada574e51a80c • 2019-04-22 21:57:51 UTC

Connection timed out

You

Browser

Working
Istanbul

Cloudflare

Working
www.kafascript.com

Host

Error

What happened?

The initial connection between Cloudflare's network and the origin web server timed out. As a result, the web page can not be displayed.

What can I do?

If you're a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you're the owner of this website:

Contact your hosting provider letting them know your web server is not completing requests. An Error 522 means that the request was able to connect to your web server, but that the request didn't finish. The most likely cause is that something on your server is hogging resources. Additional troubleshooting information here.

1 SGK Prim Borçlarının Ertelenmesi Mümkün Mü? | Kredi Notu

Kredi Notu Nasıl Yükselir?

Kredi Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Dolar Neden Yükseliyor ?

Senet ile para bulmak mümkün mü?

SGK Prim Borçlarının Ertelenmesi Mümkün Mü?

Ssk 31 Ocak, 06:13'de eklendi

Ekonominin canlandırılması açısından Başbakan Binali Yıldırım tarafından müjdelenen Sosyal Güvenlik Kurumu ‘na yapılan ödemelerin erteleneceği müjdesi 8 Kasım da verilmişti, o tarihten bu yana çalışmalarını sürdüren Ekonomi Koordinasyon Kurulu 8 Aralık ta SGK prim ödemelerinin ertelenmesine yönelik düzenlemesini açıkladı.
Mevcut ekonomik durum sebebiyle ödeme zorluğu yaşayan işverenlerin ödemek zorunda olduğu primlerin ertelenmesi suretiyle işverenlere rahatlama sağlama, sigortalı işçi çalıştırma ve prim ödeme düzeninin sağlanması hedeflenmiştir. Düzenlemede, esnaf olan kişilere de işsizlik maaşı ödenmesi, kara listede yer alan esnafa sicil affı, faizsiz kredi ve SGK prim borçlarının 9 ay faizsiz olarak ertelenmesi gibi birçok konu yer alıyor.
Normal işleyişte SGK primlerinin bir sonraki ayın son işgünü yatırılması gerekmektedir. Ama Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım ‘ın 8 Aralık tarihli açıklamasıyla işverenlerin, çalıştırdıkları sigortalılara ait 2016 Aralık, 2017 Ocak ve 2017 Şubat primleri için son ödeme süresi 9 ay faizsiz olarak ertelenecek.
Şöyle ki,
2016 Aralık ayı SGK primi, 31 Ocak tarihinde ödenmesi gerekirken, 2017 Ekim ayında ödenecek,
2017 Ocak ayı SGK primi, 28 Şubat tarihinde ödenmesi gerekirken, 2017 Kasım ayında ödenecek,
2017 Şubat ayı SGK primi, 31 Mart tarihinde ödenmesi gerekirken, 2017 Aralık ayında ödenecek.
Ayrıca, şu da önemlidir ki, işverenler verilen bu süreler içinde halen faydalandıkları SGK prim teşviklerinden faydalanmaya devam edecekler. Bu da ekonomiye büyük oranda katkı sağlayacaktır.
Ülkemizde mevcut uygulamada sadece 4a kapsamında bulunan sigortalı işçiler işsizlik maaşı alabilmektelerdi, yeni açıklama ile esnaflar ve şirket ortaları da işi bırakmaları halinde işsizlik maaşı alabilecekler. Bu konu ile ilgili çalışmalar halen devam etmektedir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.