Error 522 Ray ID: 4ca7cabb3e84a7ac • 2019-04-20 14:26:43 UTC

Connection timed out

You

Browser

Working
Istanbul

Cloudflare

Working
www.kafascript.com

Host

Error

What happened?

The initial connection between Cloudflare's network and the origin web server timed out. As a result, the web page can not be displayed.

What can I do?

If you're a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you're the owner of this website:

Contact your hosting provider letting them know your web server is not completing requests. An Error 522 means that the request was able to connect to your web server, but that the request didn't finish. The most likely cause is that something on your server is hogging resources. Additional troubleshooting information here.

1 Vadeli kumbara hesabı nedir? | Kredi Notu

Kredi Notu Nasıl Yükselir?

Kredi Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Dolar Neden Yükseliyor ?

Senet ile para bulmak mümkün mü?

Vadeli kumbara hesabı nedir?

Uncategorized 31 Ekim, 08:11'de eklendi

18 yaşından küçük kişiler bilindiği gibi, kendi adlarına işlem yapamazlar. 18 yaşından küçük çocuklar için anne ya da babaları tarafından çeşitli hesaplar açılabilmektedir. Bu hesaplar arasında yeni eklenen vadeli kumbara hesabı hakkında sizlere biraz aktarım yapmak istiyoruz. Vadeli kumbara hesabının temelinde çocuklar için birikim yapmak vardır. Çocuklar adına yapılan bu birikim, aynı zamanda gecelik mevduat faizi kazanılmasını da sağlıyor.

Her iş günü çocuğunuza ait vadesiz hesabındaki bakiye, sistem tarafından taranarak otomatik olarak vadeli kumbara hesabına aktarılıyor ve bu bakiyeye gecelik mevduat faizi getirisi sağlanıyor. Bu hesaptaki en büyük avantaj ise, gün içinde dilenilen saatte para çekilişi yapılabilmektedir.

Çocuğa ait vadesiz TL mevduat hesabından vadeli kumbara hesabına otomatik aktarım her iş günü saat 15:30 de gerçekleşmekte olup, bakiyenin hepsi vadeli kumbara hesabına aktarılmaktadır. Aktarım, tatil günlerinde yapılmamaktadır.

Vadeli kumbara hesabının da alt ve üst limiti mevcuttur. 500 –TL nin altındaki tutarlar için hesaba faiz işletilememektedir. Hesap bakiyesinin 100.000- TL yi aşması halinde ise, vadesiz hesaptan aktarım işlemi yapılmayacaktır.

Vadeli kumbara hesaplarına hafta sonları ve resmi tatillerde faiz tahakkuk edemediğinden, tahakkuk eden faizler, sadece iş günleri dahilinde saat gece 12 ile sabah 8 arasında herhangi bir saatte sistem tarafından gerçekleştirilmektedir. Tatile denk gelen tahakkuklar ise, takip eden ilk iş günü gerçekleştirilecektir. Faiz tahakkuku, işlem anındaki bakiye üzerinden sistem tarafından hesaplanmaktadır. Tahakkuk eden faiz tutarları, ertesi gün anaparaya ilave edilerek yeniden faiz hesabına katılacaktır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.